Społeczna Szafa

Kochani, już jest w Miliczu: PIERWSZA SPOŁECZNA SZAFA
 
To nowe przedsięwzięcie Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu oraz Gminy Milicz w powiecie milickim, które przede wszystkim ma na celu wsparcie osób potrzebujących, ale także ma charakter proekologiczny. Błękitna Szafa znajduję się przy budynku Chatki Puchatka Świetlicy Środowiskowej w Miliczu, której funkcjonowanie ma na celu realizację pomocy rzeczowej osobom znajdującym się w trudnej życiowej sytuacji lub kryzysie bezdomności.

Dlaczego nasza Szafa jest błękitna niczym pogodne niebo?

  • Ponieważ kojarzy się z dobrocią, niezawodnością i stwarzaniem rzeczy, które mogą się przydać ogółowi społeczeństwa.

Jak można pomóc?

  • Nie wyrzucaj! Nadaj ubraniom drugie życie!
  • Jeśli zechcecie podzielić się z potrzebującymi ubraniem, którego już nie używacie, możecie je przynieść i powiesić w Szafie Społecznej. Ważne, by odzież była czysta i niezniszczona.
  • Prosimy nie przynosić do punktu bielizny osobistej, skarpet i rajstop oraz nie zostawiać rzeczy w workach, a także nie niszczyć i niczym nie oklejać Szafy.

Potrzebujesz odzieży? Śmiało, skorzystaj !

Szafa Społeczna będzie otwarta cały czas, co oznacza, że osoby chcące wziąć ubranie lub je zostawić mogą to zrobić o dowolnej porze dnia.
„Twoja wielkość nie wynika z tego, co masz, a z tego, co dajesz od siebie innym.” – A. Hocker.
Takie działanie sprzyja także ograniczaniu odpadów. Zostawiając nieużywane przez siebie ubrania w Społecznej Szafie, ograniczamy ilość wyrzucanych odpadów.
Jest to jedna z metod sprzyjająca zasadzie:
NO WASTE- Bez odpadów, ZERO ODPADÓW!
Zatem pomagajmy i sprzyjajmy środowisku!

Skip to content