Gdzie Korzystać ze zniżek

Karta Dużej Rodziny oznacza m.in.: tańsze bilety do kina, na basen czy zniżki na zakupy.

Dzięki niej można korzystać m.in.:

  • z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe (rodzice lub małżonkowie rodziców 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne)
  • zniżek w opłatach paszportowych (75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. w przypadku rodziców i małżonków rodziców)
  • oraz darmowych wstępów do parków narodowych.Lista partnerów Karty Dużej Rodziny jest bardzo długa. Obejmuje zarówno duże ogólnopolskie sieci sklepów, jak i pojedyncze sklepy, które znajdziesz w swojej okolicy.

Komunikacja publiczna

Karta Dużej Rodziny oferuje m.in. zniżki na podróże środkami transportu publicznego. Posiadacze Karty mniej zapłacą za bilety autobusami, jednorazowe bilety na niektóre autobusy prywatne. Rabat zaoferowały też Koleje Wielkopolskie (Karta Wielkopolska jest w specjalnej cenie, o 20 złotych niższej) i PKP Intercity – rabat w wysokości 30 proc. obowiązuje na przejazdy jednorazowe drugą klasą w niektórych pociągach (pod warunkiem, że bilet zakupią jednocześnie minimum dwie osoby). Specjalne ceny przygotowały też Przewozy Regionalne.

Zakupy w supermarketach

Zniżki oferują także sklepy spożywcze takie jak Lidl, Carrefour czy Piotr i Paweł. Zabierając ze sobą na zakupy Kartkę Dużej Rodziny w supermarkecie Carrefour możecie otrzymać nawet 10 %. zniżki, w Lidlu rabat wynosi również 10 %  na wybrane produkty (m.in. owoce, warzywa, pieczywo, chemia, gotowa żywność w słoiczkach).

Paliwo i zakupy na stacjach benzynowych

Wszystkich zmotoryzowanych posiadaczy Karty ucieszy również zniżka na paliwo. Stacje PKN Orlen oferują osiem groszy rabatu za każdy zakupiony litr zwykłego paliwa i 10 groszy zniżki za zakup litra paliwa Verva.

Dodatkowo, 20 proc. upust przyznano na produkty gastronomiczne z oferty Stop Cafe i na zakupy w myjni.

Posiadacze Karty mniej za paliwo zapłacą również na stacji Lotos – pięć groszy rabatu na litr paliwa Lotos On, Lotos LPG, Benzyna Lotos i 10 groszy rabatu na litr paliwa Lotos Dynamic i Lotos Dynamic Diesel. W tym przypadku także pojawia się rabat 20 proc. na produkty gastronomiczne z oferty Cafe Punkt Lotos i w myjniach samochodowych.

Gastronomia

Dzięki Karcie Dużej Rodziny można także zjeść taniej na mieście. Zniżki na swoje kulinarne specjalności oferuje np. Pizzeria Dominium – gdzie za zestaw składający się z dwóch pizz i dwóch napojów obowiązuje specjalna cena 49,50 złotych oraz w McDonald’s, gdzie również znajdziecie zestawy i kanapki w promocyjnej cenie.

Kultura i rozrywka

W ramach Karty Dużej Rodziny jest również wiele atrakcyjnych zniżek do kin, teatrów, filharmonii, muzeów, parków rozrywki, sal zabaw, kręgielni i basenów. Kina sieci Helios proponują bilety tańsze o 20 proc. i 30 %  upustu na napoje i popcorn.

Gdzie korzystać ze zniżki?

Poniżej znajduje się link do mapy z partnerami KDR:

Wyszukiwanie partnerów KDR

Wydana Karta Dużej Rodziny uaktywnia się z reguły w przeciągu 24 godzin w zależności od punktu oferującego zniżki, i dopiero po tym czasie można z niej korzystać np. na stacji Orlen czy w kinie.

Na stronie  https://empatia.mpips.gov.pl/sprawdz-waznosc-kdr   można na bieżąco sprawdzić, czy Karta jest już aktywna.

Skip to content